Patriotyczne uroczystości

Dnia 11 listopada 2016 r. w parafii MB Częstochowskiej w Białopolu odbyły się patriotyczne uroczystości związane z 98 rocznicą odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach zaborów. Tegoroczne uroczystości połączone były z 90-leciem istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Białopolu.

O godz. 12.00 uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny sprawował ks. Henryk Borzęcki. W czasie Mszy św. został poświęcony sztandar dla Ochotniczej Straży Pożarnej, a uczniowie z Zespołu Szkół w Białopolu pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali program artystyczny zawierający treści historyczne, pieśni i wiersze obrazujące losy naszej Ojczyzny.

Dalsza część uroczystości poświęcona nadaniu sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej odbyła się na hali sportowej w Zespole Szkół w Białopolu. Uroczystości uświetniła swoim występem młodzież z Zespołu Szkół w Białopolu i Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach skupiona w zespole ludowym Tęcza.