Święte wieczory strzeleckie

Dnia 8 stycznia 2017 r. w świetlicy w Strzelcach odbyło się kolejne spotkanie pokoleniowe pt. „Święte Wieczory”. Spotkanie to miało na celu kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz złożenie życzeń z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

W programie był występ zespołu „Borowianki”, który zaprezentował piękne kolędy- te znane i mniej znane. Dzieci i młodzież z parafii Buśno zaprezentowała jasełka misyjne przygotowane pod kierunkiem ks. Andrzeja Łuszcza. Można było podziwiać zdolności artystyczne zespołu kolędniczego z Białopola oraz zespołu „Tęcza”- skupiający dzieci i młodzież ze szkół w Białopolu i Strzelcach. Zespół „Tęcza” zaprezentował program artystyczny złożony ze znanych kolęd oraz tańców i pieśni ludowych. Wystąpił tez zespół „Flowers” z Białopola, który zaprezentował kolędy i popularne piosenki.

Tradycyjnie było dzielenie się opłatkiem, które poprowadził ks. Henryk Borzęcki.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzelcach przygotowały poczęstunek dla wszystkich gości i artystów. Była gorąca kawa i herbata oraz ciasto.

Organizatorzy dla młodych artystów przygotowali upominki.

Zimny i mroźny wieczór upłynął w świątecznej i ciepłej atmosferze.