Peregrynacja krzyża papieskiego

Z okazji obchodów 25- lecia istnienia Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, w dniu 6 i 7 maja 2017 r. w parafii Białopole odbyła się peregrynacja krzyża św. Jana Pawła II. To wyjątkowy znak – krzyż który papież trzymał w podczas ostatniej Drogi Krzyżowej odprawianej w Wielki Piątek dnia 25 marca 2005 r.

Peregrynacja krzyża w parafii była poprzedzona dwudniowymi rekolekcjami.  W sobotę 6 maja o godz. 1700 nastąpiło uroczyste powitanie Krzyża na placu kościelnym, a następnie po wniesieniu relikwii krzyża przez strażaków do kościoła nastąpiło powitanie przez Księdza Proboszcza. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Biskup Mariusza Leszczyńskiego, który udzielił w czasie tej uroczystości sakramentu bierzmowania 69 młodym. Ksiądz Biskup mówił, że krzyż jest nierozerwalnie związany z naszym życiem i przyjęty przez człowieka daje odkupienie i moc zbawienia. W liturgii zaangażowana była młodzież, która prowadziła też rozważania Apelu Jasnogórskiego o godz. 2100. Adoracja Krzyża prowadzona była przez Koła Różańcowe. O godz. 2200 Pasterkę sprawował ks. Krzysztof Augustynek.

W niedziele następnego dnia był czas na adorację, modlitwę, refleksję nad tajemnica krzyża. O godz. 1500 odbyła się dziękczynna Msza św. w czasie której Krzyż został uroczyście pożegnany by udać się w dalszą drogę do parafii Dubienka.

Peregrynację transmitowało Katolickie Radio Zamość http://www.radiozamosc.pl/aktualnosci/3129,0605-parafia-pw-matki-bozej-czestochowskiej-w-bial