Pielgrzymka – Łagiewniki – Jasna Góra – Gidle

Pielgrzymka jest niesamowitym przeżyciem. Jest to czas modlitwy, radości, czas oderwania się od codzienności. Jest to czas kiedy wszyscy milkną i oddają cześć Panu Bogu. Czy to w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach czy też w sanktuarium w Matki Bożej w Gidlach czy też na Jasnej Górze. Wieczorne modlitwy w kaplicy Cudownego Obrazu to okazja na wyciszenie się i swoją osobistą modlitwę. Udział we Mszy św. i wspólna modlitwa to doświadczenie wiary i wyraz dawania świadectwa wiary.

W dniach 12-13 czerwca 2017 r. grupa pielgrzymów z parafii Białopole – dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami oraz grupa młodzieży bierzmowanej pielgrzymowała do Krakowa-Łagiewnik, Częstochowy i Gidl. Zbiórka przy parafii w Białopolu była o godz. 400. Pielgrzymi przybyli do Krakowa około godz. 1100. Tutaj uczestniczyli we Mszy św., zwiedzali sanktuarium, najwytrwalsi wchodzili na wieżę. Około godz. 1430 pielgrzymi wyjechali w dalszą drogę do Częstochowy. Po przybyciu i zakwaterowaniu pielgrzymi uczestniczyli w Apelu jasnogórskim, a następnego dnia rano uczestniczyli w odsłonięciu Obrazu i we Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Potem wszyscy wpisywali się do ksiąg parafialnych, zwiedzali kompleks klasztorny i kościół św. Barbary. Po wyjeździe z Częstochowy pielgrzymka udała się do sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. 

W późnych godzinach wieczornych pod duchową opieką ks. Henryka Borzęckiego-organizatora pielgrzymki wszyscy szczęśliwie i szczęśliwi powrócili do swoich domów.