O G Ł O S Z E N I A

III Niedziela Wielkanocna 

18. 04. 2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w Piątek Uroczystość św. Wojciecha Bp Męczennika Głównego Patrona Polski.
 2. Dzisiejsza Niedziela w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.
 3. Przed świętami odbyło się spotkanie Rady Parafialnej na której podsumowaliśmy pewne prace w naszej parafii a także omówiliśmy te prace, które w tym roku wykonać trzeba: 1. Mieliśmy awarię dzwonów, udało się ją naprawić. Bardzo dziękuję Panu Tomaszowi Niezdropie, który te prace wykonał i prosi jedynie o modlitwę. 2. Zima pokazała, że mamy awarię naszego dachu na plebanii i na łączniku z Kościołem. W kilku miejscach są poważne przecieki i zechcemy to naprawić. 3. Zostało zrobione odwodnienie Kościoła, bardzo dobrze ono funkcjonuje. Drugi etap prac w piwnicach pod plebanią to osuszanie ścian i skucie tynku z niektórych ścian, które bardzo mocno zostały zniszczone. W wakacje chcemy postawić tam urządzenie, które osuszy ściany. Chcemy również położyć płytki na schodach do piwnicy i poprawić niektóre  na schodach, które poodpadały. Ostatni etap prac na przyszłość do zalanie posadzki w piwnicy i tyle. 4. Mamy ogrzewany Kościół, ale są wielkie ubytki ciepła szczególnie poprzez okna w prezbiterium. Jest jak można zauważyć tutaj największa wilgoć. Zechcemy je też wymienić w przyszłości. Sporo ciepła tracimy poprzez drzwi, które są nieszczelne. Postaramy się na przyszłą zimę zamontować na nich kotary. 5. Zostało nam jeszcze do spłacenia 15 tyś. zł. Panu Zarkowi za odwodnienie. W związku z tym podjęliśmy z Radą Parafialną i prosimy naszych parafin o wsparcie na te prace i spłatę długu po 150 zł od rodziny. Radni zbiorą ofiary w czerwcu. W przyszłości zechcemy poprawić chór i pomalować nasz Kościół.
 4. W środę  nowenna do MBNP o godz. 17.30
 5. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom wspierającym naszą parafię. Ofiara na Kościół w tym tygodniu bezimienna: 500 zł. , i dwa razy po 100 zł.
 6. Ks. Biskup podał informacje dotyczące I Komunii świętej. Zostawia to w kwestii księży proboszczów i rodziców. U nas I Komunia święta odbędzie się 09 Maja o godz. 11.00.  z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych związanych z pandemią Porządek tego dnia: Msza św. w Białopolu o 7.00  8.00 w Strzelcach o 9.30. Proszę naszych parafian aby skorzystali z innych godzin Mszy św. oprócz 11.00 Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą sobotę o godz. 10.00 w Kościele.
 7. Nasilają się przypadki pandemii. Dlatego przypominam naszym parafianom o noszeniu maseczek, dezynfekcji rąk, o zachowaniu odstępów półtora metra. Proszę też o zachowanie odstępów podczas komunii św.
 8. Działa nasz Facebook Parafialny. Są transmitowane Msze święte z naszej parafii. Dzisiaj o godz. 12.00 będzie transmisja Mszy św. Dziękuje za pomoc w transmitowaniu Mszy świętej Panu Rafałowi Mikulskiemu.
 9. Od miesiąca kwietnia w naszej parafii codziennie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną  od godz. 17.30 jest Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Dziękuję tym osobom, które z tego daru korzystają i zapraszam innych na chwilę modlitwy.
 10. Po liturgii jest do nabycia nowa prasa katolicka, tygodnik Niedziela.
 11. Polecajmy się opiece Matki Bożej.