Dnia 20 marca 2022 r. w szkole podstawowej w Białopolu odbył się koncert charytatywny, którego celem było zebranie funduszy na rzecz osób uciekających przed wojną w Ukrainie. Współorganizatorami konkursu były m.in. parafie w Białopolu i Buśnie oraz „Przytulisko” Stowarzyszenie na Rzecz Osób Potrzebujących, Stowarzyszenie Kobiet Wsi Teresin „Pod Lipą”, Prezes Firmy „Baby zdrój” Krzysztof Burdziński, Patryk Jonaszek, Hurtownia „DRIMPOL” – Ciecierzyn, Hurtownia „IGLOTEX” – Lublin, Hurtownia Owoców i warzyw „DAPEX” Tomasz Szelest – Chełm, Gminna Spółdzielnia „SCh” w Białopolu, Hurtownia „Bakoma”, „Polskie Młyny”.

W koncercie wystąpili: Zespół wokalno-taneczny „Tęcza”, Nikola Krasnowska, Krzysztof Gągoł, 17 Drużyna Harcerska „Orlęta”, Yaroo, Marlena Stangryciuk – Zając, Dariusz Tokarzewski, Agnieszka Szostak, Lech Błazucki.