O G Ł O S Z E N I A

            XXV Niedziela Zwykła – 24. 09. 2023 r. 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: W środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława m, w piątek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima.
 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na budownictwo Sakralne w naszej DiecezjiZa tydzień taca inwestycyjna w naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarę na kościół 100 zł.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 17.30
 4. Za tydzień w Niedzielę modlitwę różańcową poprowadzi wspólnota Dzieci Maryi.
 5. Od 22-29.10 odbędą się w naszej parafii Misje Święte. Poprowadzą je Misjonarze Redemptoryści z Krakowa.  Przeczytam krótko program Misji Świętych.
 6. przyszłą Niedzielę wypada nam 01 PaździernikaNiedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy różańce dla dzieci komunijnych. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. Za tydzień odpust parafialny w parafii Dubienka.
 7. Rozpoczynamy za tydzień w niedzielę Październik piękny miesiąc Maryjny. Serdecznie zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę różańcową. Różaniec codziennie będzie o godz. 16.30. po nim Msza św. W niedzielę modlitwę różańcową odmówimy przed sumą o godz. 11.30. Każdego dnia różaniec będą prowadzić poszczególne grupy. W poniedziałek ministranci, we wtorek matki, w środę ojcowie, w czwartek dzieci komunijne, w piątek młodzież kandydaci do Bierzmowania, w sobotę Dzieci Maryi, w Niedzielę K.Ż.R. W Strzelcach różaniec będzie o godz.:16.00
 8.  Dziękuję wszystkim za sprzątanie naszego Kościoła, kaplicy. Dziękuję za kwiaty do naszego kościoła.
 9. 29.09 w najbliższy Piątek, zapraszam na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 z katechezą na temat Ośmiu Błogosławieństw: „Błogosławieni ubodzy w Duchu, albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie…”. Po Mszy św. Adoracja, pieśni Uwielbienia.
 10. We wtorek o godz. 19.00  próba  naszego zespołu muzycznego Anioły. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie ministrantów i kandydatów. O 10.30 spotkanie Dzieci Maryi.
 11. 28.09. tj. we czwartek nasza młodzież, dzieci wyjadą na VI Diecezjalny dzień Sportu. W tym roku Olimpiada Sportowa  odbędzie się w Tomaszowie Lubelskim.
 12. W październiku zostaną położone nowe schody wejściowe do kościoła i boczne. Remont wejścia, nowe rynny, poddasze. Po Wszystkich świętych zostaną także zamontowane troje drzwi głównych. Koszt drzwi to 34.000 zł. wpłaciliśmy już 7.000 tyś zł. Jest prośba, aby od rodziny na ten cel przeznaczyć 150 zł.
 13. Po liturgii jest do nabycia nowa prasa katolicka, tygodnik „Niedziela”. Są także kalendarze Maryjne, Kalendarze z Katolickiego Radia Zamość, Dożynkowe i Rolnicze na przyszły rok.
 14. Intencje… Wszystkie sprawy naszej parafii polecajmy opiece Matki Bożej.