XIV Niedziela Zwykła –

03. 07. 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: W środę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w piątek św. Jana z Dukli. W tym tygodniu wypada nam pierwszy czwartek miesiąca, pamiętajmy w modlitwie o nowych i świętych powołaniach.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca Adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych. W Strzelcach po Mszy św. o godz. 10.30 a u nas po Mszy św. o godz. 12.00. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę inwestycyjną. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na nasze WSD w Lublinie.
 3. Od jutra będą przebywał dwa tygodnie na urlopie. W ważnych sprawach proszę się kontaktować z ks. Proboszczem Piotrem z Buśna, który będzie mnie zastępował. Msze święte w lipcu będą u nas sprawowane o godz. 17.00.  Za tydzień w niedzielę będzie mnie zastępował nasz rodak ks.  Krzysztof Augustynek. W środę  Nowenna do MBNP o godz. 16.40
 4. Za tydzień w Niedzielę proszę o poprowadzenie modlitwy różańcowej K.Ż. R pw.  Narodzenia NMP  Pani Janiny Medykowskiej.
 5. Bardzo dziękuję naszym parafianom, którzy wzięli udział w święcie rodziny w ubiegłą niedzielę. Dziękuję Panu Wójtowi Henrykowi Maruszewskiemu za udostępnienie obiektów sportowych, naszemu prezesowi klubu Unia Białopole Panu Janowi Ostrowskiemu za wszelką pomoc w organizacji. Dziękuję pracownikom naszego Goku za organizację i pomoc. Dziękuję Pani Dyrektor Alicji Ilasz, na jej ręce nauczycielom, pracownikom naszej szkoły za pomoc i zaangażowanie. Dziękuję rodzicom, młodzieży, dzieciom. Za udział w tańcu Jeruzelema, naszym czilliderkom. Naszej drużynie Oldboi Białopole i drużynie Traper z Podkarpacia za udział w meczu. Dziękuję za pomoc w zdjęciach Anicie Szadowskiej, Panu naszemu katechecie Bogdanowi Skwarkowi. Dziękuję za nagrania z tego wydarzenia i zapowiedzi  festynu Panu Rafałowi Mikulskiemu. Wszystkim za wszystko bardzo dziękuję. Zapraszam do oglądania naszej strony parafialnej i facebooka parafialnego.
 6. Dziękuję wszystkim za sprzątanie Kościoła, kaplicy. Dziękuję za kwiaty do kościoła.
 7. Trwają wakacje. Wykorzystajmy ten czas na odnowienie sił fizycznych oraz na pogłębienie wiary. Nie zapominajmy będąc na urlopach o Niedzielnej Eucharystii.
 8. Zapowiedzi przedślubne: Rafał Arkadiusz Waszyński, kawaler z parafii Narodzenia NMP w Chełmie i Magdalena Urbańska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza. Andrzej Piotr Billewicz, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Buśnie i Beata Teter, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
 9. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Można się zapisywać w parafii bądź internetowo. Wracamy do normalnego pielgrzymowania z przed pandemii idąc codziennie do Częstochowy.
 10.  Po liturgii jest do nabycia nowa prasa katolicka, tygodnik „Niedziela”.
 11. W tym tygodniu odeszła z naszej parafii śp. Barbara Majewska ze Strzelec l.68 Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wszystkie sprawy naszej parafii polecajmy opiece Matki Bożej.