O G Ł O S Z E N I A

          I Niedziela Wielkiego Postu  18. 02. 2024 r.

 1. Za tydzień w drugą Niedzielę Wielkiego Postu 05 Marca obchodzimy Niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”.
 2. Trwa czas Wielkiego Postu. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa Wielkopostne: Droga krzyżowa w Piątki: w Strzelcach o godz. 16.00 a w Białopolu o godz. 16.30 po niej Msza Święta. Nabożeństwo Gorzkich żali w Niedzielę po Mszy św. w Strzelcach o godz. 10.30 a Białopolu po Mszy św. o godz. 12.00.
 1. Rekolekcje Wielkopostne: odbędą się w naszej parafii w dniach od 14-16 Marca. W tym roku poprowadzi je ks. Józef Dudek z Lubaczowa.
 2. W środę zapraszam na nowennę do MBNP na godz. 15.45.
 3. Ochotnicza Straż Pożarna w Białopolu prowadzi nadal zbiórkę elektrośmieci. Niepotrzebny    sprzęt można wywozić do strzelec, przy remizie OSP Strzelce stoi garaż blaszak i obok tego garażu można zostawiać elektrośmieci.
 4. Ks. proboszcz głosi rekolekcje wielkopostne w parafii WNMP w Biłgoraju do piątku. W tym tygodniu będzie go zastępował ks. Piotr z Buśna. W sprawach ważnych proszę się z nim kontaktować.

7.     W przyszłą Niedzielę modlitwę różańcową poprowadzi K.Ż. R. p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP Pani Iwony Szmit.

 1. Próba teatru „Warto” będzie w piątek w szkole Podstawowej o godz. 18.00. W tym tygodniu nie będzie próby zespołu „Anioły”.
 2. Za tydzień w Niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy książeczki dzieciom do pierwszej komunii świętej i będzie krótkie spotkanie z rodzicami po nabożeństwie Gorzkich Żali.
 1. Działający przy naszej Szkole Podstawowej i przy parafii Teatr „Warto”, przygotowuje spektakl pt.  ”Sybir – nie wiadomo co będzie ”. Premiera tego spektaklu odbędzie się 17 Marca tj. w Niedzielę o godz. 15.00 w Hrubieszowskim Domu Kultury. Zapraszam wszystkich naszych parafian do obejrzenia. Można się zapisać na listę w zakrystii na autokar, który zawiezie chętnych do Hrubieszowa na spektakl.
 2. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w sprzątaniu naszego  Kościoła i kaplicy. Dziękuję za wykonanie dekoracji wielkopostnej Pani Beacie naszej organistce i Pani kościelnej Jadzi. Dziękuję także za dekorację na Wielki Post w kaplicy w Strzelcach.
 3.  Można składać do zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. 
 1. Jest do nabycia nowy tygodnik Niedziela. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 2.  Wszystkie sprawy naszej parafii polecajmy opiece Matki Bożej.