O G Ł O S Z E N I A

      V Niedziela Wielkiego Postu  26. 03. 2023 r.

 1. Od dzisiaj Wielki Post nabiera charakter pasyjny. Zgodnie z polską tradycją, od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże w kościele. Zostają zasłonięte aż do Liturgii Wielkiego Piątku.
 2. W tym tygodniu przypada nam pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w sobotę będzie tylko rano o 7.00 i 7.30. Będę na spowiedzi w parafii Teratyn.
 3. Za tydzień wypada nam pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych. Taca inwestycyjna w naszej parafii. Będzie to już Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia Palm.
 4. Od dzisiaj trwają rekolekcje Wielkopostne w parafii Buśno. Jutro będę tam na spowiedzi. Msza św. w poniedziałek  rano o 7.00
 5. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa w Piątki w Strzelcach o godz. 16.00 a w Białopolu w najbliższy Piątek o godz. 18.30. Odbędzie się ona ulicami naszej parafii. Proszę zabrać ze sobą świece, znicze na Nabożeństwo. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę po Mszy św. w Strzelcach o godz. 10.30 a w Białopolu Gorzkie Żale po Mszy Św. o godz. 12.00
 6. W środę zapraszam na nowennę do MBNP na godz. 16.00

7.     Od pierwszego kwietnia Msze święte wieczorowe będą o godz. 18.00

8.     Za tydzień  w Niedzielę poproszę o poprowadzenie modlitwy różańcowej K. Ż. R. pw. MB Częstochowskiej  Pani Anny Padzińskiej. 

 1.  Próba naszego zespołu „Anioły” we wtorek o godz. 18.00 na plebanii.
 2. Serdecznie dziękuję naszym parafianom, miłym gościom za udział tydzień temu w spektaklu       ”Oskar i Pani Róża” w wykonaniu teatru „Warto” w HDK. Zapraszam do naszej galerii na stronie parafialnej do obejrzenia zdjęć.
 3.  Bardzo dziękuję wszystkim Paniom na ręce naszej Pani Kościelnej Jadzi za prace porządkowe przy naszym ogrodzie przy kościele. Zakończyły się rekolekcje parafialne. Dziękuję naszym parafianom za uczestnictwo w nich. Dziękuję Pani kościelnej Jadzi i jej mężowi Edwardowi za pomoc. Dziękuję Pani Stasi Tkaczyk za pomoc na kuchni w przygotowaniu posiłków dla księży. Dziękuję Zespołowi muzycznemu Anioły na ręce Pani naszej Organistki Beaty. Dziękuję ministrantom, lektorom za asystę, służbę. Dziękuję Dzieciom Maryi za przygotowanie liturgii Słowa. Dziękuję pani Dyrektor naszej szkoły Alicji Ilasz, nauczycielom, wychowawcom za pomoc w rekolekcjach szkolnych.
 4. Dnia 31 Marca tj. w Piątek o godz. 20.00 w Kościele pw. Ducha Św. w Hrubieszowie Mszą Św. rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali 6 tras. Każda powyżej 40 km. Więcej informacji, zapisy na str. internetowej www.edk.org.pl a także na plakacie.
 5. Można składać do zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Dzisiaj po każdej Mszy Św. Warsztat Terapii zajęciowej w Wojsławicach serdecznie zaprasza na kiermasz  przed kościołem. Na kiermaszu będzie można nabyć sobie palmy, stroiki , ozdoby wielkanocne. 10% dochodu ze sprzedaży prac zostanie przeznaczone na potrzeby Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.
 7. Jest do nabycia nowy tygodnik Niedziela
 8.  Wszystkie sprawy naszej parafii polecajmy opiece Matki Bożej.