O G Ł O S Z E N I A

IV Niedziela Wielkanocna –   21. 04. 2024 r.

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.  W czwartek św. Marka Ewangelisty.
  2. Próba naszego zespołu muzycznego Anioły we wtorek o godz. 19.00 na plebanii.
  3. W środę  zapraszam na nowennę do MBNP o godz. 17.30
  4. W czwartek spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o godz. 18. 30 w kościele. Sakrament Bierzmowania będzie w tym roku w naszej parafii 14 Czerwca tj. piątek o godz. 17.00. Będzie udzielał go ks. Biskup Mariusz Leszczyński.
  5. Za tydzień w sobotę o  godz. 9.00  próba  dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej w kościele. Przypomnę, że I Komunia Święta w naszej parafii będzie 12 Maja. Tego dnia porządek Mszy świętych będzie następujący: Rano Msza święta o godz. 8.00 w Strzelcach o godz. 9.30 i o godz. 11.00 Pierwsza Komunia Święta.
  6. W sobotę o godz. 10.30 spotkanie Dzieci Maryi. Za tydzień w niedzielę modlitwę różańcową poprowadzą Dzieci Maryi.
  7. 26 kwietnia  w piątek zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 z ostatnią katechezą na temat ośmiu błogosławieństw: „Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie”. Po Mszy św. Adoracja, pieśni Uwielbienia z błogosławieństwem indywidulanym Najświętszym Sakramentem.
  8. W dniu 18 Maja w sobotę na zakończenie białego tygodnia będzie pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Można także się zapisywać dla osób chętnych, naszych parafian. Koszt wyjazdu 160 zł. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
  9. Dnia 02 Maja organizowany jest wyjazd do Lublina i Kozłówki. Zwiedzanie Lublina, Stare Miasto, Majdanek, Kozłówka. Koszt wyjazdu 200 zł. Zapisy u Pani Teresy Piotrowskiej i Pani Marysi Adamek w Strzelcach. Informacje na plakacie.
  10. Po woli zbliża się czas poświęcenia pól. Pierwsze poświęcenie będzie 27 kwietnia tj. sobota w Teremcu. Rozpoczniemy o godz. 18.40 procesja, na zakończenie Msza św. Tradycyjnie od krzyża. 01 Maja o godz. 15.00 Zabudnowo i o godz. 18.40 Kolonia Strzelce i Horeszkowiece. Rozpoczniemy od krzyża koło szkoły. 04 Maja Teresin od godz. 18.40
  11. W środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Ustaliliśmy, że w tym roku będzie malowanie naszego kościoła. Zrobimy także nowy krzyż przy kaplicy w Strzelcach, który uległ zniszczeniu.
  12.  01. Maja na godz. 17.00 zapraszam na Mszę Świętą w intencji naszych Strażaków. Będzie także poświęcenie nowego wozu strażackiego.
  13.  Po liturgii jest do nabycia nowa prasa katolicka, tygodnik Niedziela.

14.Wszystkie sprawy naszej parafii polecajmy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.