O G Ł O S Z E N I A

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  

19.09.2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: W poniedziałek św. mm. Andrzeja Kim i jego towarzyszy, we wtorek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w czwartek św. O. Pio z Pietrelciny.
 2. W Piątek 17 września w Zamościu odbyła się V Olimpiada sportowa naszej Diecezji dla dzieci i młodzieży. Nasze dzieci, ministranci w kategorii: III i IV klasy zdobyli złoto. Chłopcy lektorzy szkoły średnie złoto. Dziewczyny klasy VI VII VIII i szkoła średnia złoto i srebro. Bardzo dziękuję na ręce Pani Dyrektor Alicji Ilasz za dobrą współpracę szkoły z parafią. Dziękuję nauczycielom w sposób szczególny Panu Krzysztofowi Krasuckiemu za opiekę i Panu Sławkowi Leśnickiemu za prowadzone treningi. Dziękuję dzieciom, młodzieży i rodzicom za zaangażowanie.
 3. W Środę zapraszam na Nowennę do MBNP na godz. 17.30.
 4. Codziennie w naszym kościele od poniedziałku do soboty jest adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, pół godz. przed każdą Mszą świętą wieczorną. Serdecznie zapraszam naszych parafian na taką formę modlitwy.
 5. Dzisiaj po Mszy św. o godz.12.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. w tym roku. Za tydzień w Niedzielę zapraszam  po Mszy św. o godz. 12.00 na spotkanie rodziców młodzieży klas VIII przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 6. Dziś obchodzony jest światowy dzień środków społecznego przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Po Mszy św. ofiarami do puszki wspieramy nasze Katolickie Radio Zamość. Za tydzień taca będzie przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej diecezji.
 7. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół bezimienna 150 zł.  i 200 zł. Dziękuję Panu Leszkowi i jego żonie Agnieszce Kiełbasa  za pomoc w dokończeniu malowania dzwonnicy.
 8. Za tydzień w sobotę o godz. 9.00 zbiórka wszystkich ministrantów w kościele. Zapraszam również wszystkich chłopców, z klasy trzeciej, którzy w tym roku będą się przygotowywać do pierwszej Komunii św. na kurs przygotowujący do bycia ministrantem, jak również i starszych chłopców. W naszej parafii powstaje wspólnota Dzieci Maryi dla dzieci chłopców i dziewczynek ze SP. Spotkanie w sobotę o godz. 10.30 w Sali św. Maksymiliana.
 9. Za tydzień 25 września sobotę po południu zapraszamy na Stadion Unii Białopole naszych parafian i gości do miłego spędzeniu czasu na sportowo i nie tylko. O 14.00 mecz naszych dzieci. W Przerwie występ grupy teatralnej z Bzitego”. o 16.00   odbędzie się mecz   towarzyski Oldboy Unii Białopole a Reprezentacja Księży. W przerwie zjeżdżalnie dla dzieci gratis. Po meczu występ zespołu muzycznego:” Sonic”. Serdecznie zapraszamy.
 10. Do kaplicy w Strzelcach została zakupiona nowa gablota na ogłoszenia parafialne. Została też odnowiona Monstrancja. Pragnę podziękować za dar ofiary na odnowienie tej Monstrancji ks. Januszowi Lipskiemu ze Stanów Zjednoczonych.
 11. Dziękuję wszystkim paniom za sprzątanie naszego Kościoła. Dziękuję wczorajszym nowożeńcom za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.
 12. Po liturgii jak zawsze można nabyć nową prasę katolicką, tygodnik „Niedziela”.  Są także już nowe kalendarze Maryjne na rok 2022.
 13. Wszystkie sprawy naszej parafii polecajmy opiece Matki Bożej.