O G Ł O S Z E N I A

V Niedziela Wielkiego Postu  17. 03. 2024 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamywe wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  2. Od dzisiaj Wielki Post nabiera charakteru pasyjnegoZgodnie z polską tradycją, od dzisiejszej niedzieli  zasłaniamy krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Liturgii Wielkiego Piątku.
  3. Trwa czas Wielkiego Postu. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa Wielkopostne: Droga krzyżowa w najbliższy Piątek odbędzie się o godz. 18.30 ulicami naszej parafii. Trasa: I AWP, ul. Kościelna, Parkowa, I AWP, łącznik i ul. Kościuszki, Chełmska. Zabieramy ze sobą na drogę krzyżową świece, znicze. Naszych strażaków proszę o zabezpieczenie trasy podczas Drogi Krzyżowej. W Strzelcach w tym tygodniu droga krzyżowa o godz. 16.00.  Nabożeństwo Gorzkich żali w Niedzielę po Mszy św. w Strzelcach o godz. 10.30 a w Białopolu dzisiaj Gorzkie Żale będą przed Mszą Św. o godz. 11.45. z racji wyjazdu na spektakl do Hrubieszowa.
  4. Od dzisiaj zaczynają się Rekolekcje Wielkopostne w parafii Buśno. Jutro będę tam na spowiedzi. Msza św. w poniedziałek  rano o 7.00 W sobotę będę na spowiedzi w parafii Teratyn.
  5. Bardzo dziękuję wszystkim Paniom na ręce naszej Pani Kościelnej Jadzi za prace porządkowe w domu parafialnym i w kościele, za umycie okien. Zakończyły się rekolekcje parafialne. Dziękuję naszym parafianom za uczestnictwo w nich. Dziękuję Pani kościelnej Jadzi i jej mężowi Edwardowi za pomoc. Dziękuję Pani Stasi Tkaczyk za pomoc na kuchni w przygotowaniu posiłków dla księży. Dziękuję naszym parafianom za dary na kuchnię. Dziękuję Zespołowi muzycznemu Anioły na ręce Pani naszej Organistki Beaty. Dziękuję ministrantom, lektorom za asystę, służbę. Dziękuję Dzieciom Maryi. Dziękuję Pani Dyrektor naszej szkoły Alicji Ilasz, nauczycielom, pracownikom, wychowawcom za pomoc w przygotowaniu Spektaklu, rodzicom dzieci i młodzieży.
  6. W środę zapraszam na nowennę do MBNP na godz. 16.00

7.     przyszłą Niedzielę modlitwę różańcową poprowadzi Wspólnota Dzieci Maryi.

8.     Można zgłaszać chorych na wizytę i spowiedź przed świętami. Chorych odwiedzę w Wielką Środę od godz. 13.00. Odwiedzę także tych chorych z pierwszego piątku.

9.     Za tydzień Niedziela Meki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży.

1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na Premierę spektaklu pt.  ”Sybir – nie wiadomo co będzie ”.   w wykonaniu teatru „Warto” na godz. 15.00 w Hrubieszowskim Domu Kultury. Zapraszam wszystkich naszych parafian do obejrzenia. Aktorzy zbierają się dzisiaj o godz. 11.45 na parkingu przy Stokrotce. Wyjazd o godz. 12.00
  2. We wtorek próba zespołu „Anioły” o godz. 18.00.
  3. Wielki Wtorek będziemy ustawiać dekorację Bożego Grobu. Na godz. 17.00 zapraszam do pomocy rodziców dzieci komunijnych i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  4.  Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w sprzątaniu naszego  Kościoła i kaplicy.
  5.  Można składać do zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  6.  Jest do nabycia nowy tygodnik Niedziela. Można także nabyć sobie baranki i paschaliki na Wielkanoc.
  7.  Wszystkie sprawy naszej parafii polecajmy opiece Matki Bożej.